Skip to main content

Dom s
minulosťou

pre bývanie súčasnosti

Bytový dom na Okánikovej je typickým predstaviteľom funkcionalistického bývania 40. rokov minulého storočia. Aktuálna rekonštrukcia navracia domu zašlú krásu a historické čaro, ktoré kombinuje s modernými technológiami a užívateľskými štandardmi 21. storočia.

FUNKCIONALISTICKÝ DIZAJN AKO ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Funkcionalizmus je architektonický štýl a teória modernej architektúry, ktorá sa riadila heslom “forma nasleduje funkciu”. Táto minimalistická, bezornamentálna architektúra vznikla ako reakcia na ozdobné eklektické slohy z konca 19. storočia.

Bytový dom na Okánikovej je typickým predstaviteľom funkcionalistického bytového domu. Bol skolaudovaný v roku 1936 a slúžil ako sídlo firmy “Hlavaj, Palkovič, Uličný“ v Bratislave. V suteréne sa nachádzali dielne. Na prízemí bola kancelária s jednoduchým prístupom cez zadné dvere a schodisko ku dvoru, garážam a dielňam.

CHARAKTER FUNKCIONALIZMU PRENESENÝ DO 21.
STOROČIA

Bytový dom prechádza kompletnou a citlivou modernizáciou, ktorá zachová jeho pôvodný charakter. Zároveň zabezpečila naplnenie súčasných štandardov a požiadaviek na bývanie. Vďaka rekonštrukcii je dom esteticky príťažlivý a postavený z kvalitných materiálov. Je precízne zmodernizovaný tak, aby ste v ňom našli maximálny komfort a pohodlie.

Materiály a prevedenie

MODERNÉ A
FUNKČNÉ BÝVANIE

Náš bytový dom na Okánikovej ulici v sebe kombinuje nostalgickú eleganciu a funkčnosť vďaka čomu prináša moderné a funkčné bývanie. Nájdete v ňom priestranné rodinné byty aj menšie byty pre jednotlivcov či páry. Bez ohľadu na to v ktorej skupine sa nachádzate, váš nový byt v projekte Okánikova splní všetky vaše potreby pre život v Starom Meste.

KAŽDÝ BYT S
NEOPAKOVATEĽNÝM GENIUS LOCI

Každý byt má genius loci, ktoré reflektuje vaše individuálne preferencie. Byty ponúkajú bývanie, ktoré kombinujú funkcionalistický dizajn s moderným vybavením. Vyberte si zo šiestich unikátnych bytov ten, ktorý vás najlepšie vystihuje.